Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

Winda schodowa dla osób niepełnosprawnych

windy schodowePokonujemy je na co dzień, niespecjalnie się nad tym zastanawiając, chociaż złorzecząc, kiedy jest ich za dużo. Często o ich istnieniu przypominamy sobie dopiero w przypadku awarii prądu w budynku. Jesteśmy na nich ostrożniejsi, kiedy są ośnieżone lub oblodzone, w innych sytuacjach pokonujemy je szybko, niemal zbiegając. Lubimy, kiedy są ruchome, bo nie wymagają od nas wysiłku. Mowa o schodach, które tak wtopiły się w naszą codzienność, że właściwie w ogóle nie zwracamy uwagi na ich obecność. Każdego dnia pokonujemy setki schodów: wchodząc do klatki blokowej, a potem dochodząc do swojego mieszkania, przechodząc przejściem podziemnym na drugą stronę ulicy, docierając na peron, z którego odjeżdża nasz pociąg, przedostając się na kolejne piętro galerii handlowej... Czasem męczą nas, kiedy jesteśmy zmęczeni, mamy ciężkie zakupy w rękach lub to ich jest dużo do pokonania, ale częściej praktycznie nie zwracamy na nie szczególnej uwagi, traktując je po prostu jako bardziej uciążliwą drogę do obranego przez nas celu.

 

Pokonanie bariery schodów dzięki specjalistycznej windzie

Mało komu z nas przychodzi do głowy myśl o tym, że dla kogoś schody mogą być barierą nie do pokonania. I byłyby, gdyby nie winda schodowa. Taka winda umożliwia osobom, które mają kłopot z pokonaniem schodów z powodu swojej niepełnosprawności, dostanie się na poziom, do którego te schody prowadzą. Niestety wystarczy się przejść po pierwszym lepszym mieście (i nie ma tu znaczenia, czy mówimy o małej miejscowości czy o Warszawie), by dostrzec dramatyczny brak rozwiązań ułatwiających osobom niepełnosprawnym w przestrzeni publicznej. Na szczęście to zmienia się w newralgicznych punktach, chociaż głównie przy okazji ich budowy lub remontów. Dlatego też winda schodowa powoli staje się standardem w galeriach handlowych, które są stosunkowo nowymi budynkami, ale też na najważniejszych dworcach kolejowych. Rozwiązanie to pojawia się również w przychodniach zdrowia i szpitalach, co wydaje się wręcz oczywistością, a jednak wciąż nie wszędzie można się z nim spotkać.

windy schodoweNatomiast jest to standardem we wszelkiego rodzaju domach opieki, pomocy społecznej czy hospicjach. Windy schodowe można montować również w domach prywatnych chociaż oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić – niemniej takie przypadki zdarzają się w niektórych sytuacjach. Niekiedy winda schodowa pojawia się również w blokach mieszkalnych, umożliwiając osobom niepełnosprawnym pokonanie kilku schodów wiodących do klatki schodowej, będąc przy tym alternatywą dla nie zawsze sprawdzających się podjazdów. Mieszkańcy domów jednorodzinnych mają tu nieco łatwiej, bo w przypadku zetknięcia się z niepełnosprawnością jednego z członków rodziny mogą dostosować przestrzeń swojego domu i wokół niego do potrzeb tej osoby, natomiast w blokach czy kamienicach jest to już bardziej problematyczne i wówczas winda schodowa staje się najlepszym rozwiązaniem.

Nowoczesna winda schodowa Alfa

Jednym z modeli, który bardzo dobrze sprawdza się w Polskich warunkach jest model Alfa, oraz Omega F. Nowoczesne konstrukcje zarówno elementów odpowiedzialnych za podnoszenie, zapewnienie odpowiedniej stabilności podczas transportu osoby na wózku inwalidzkim, oraz atrakcyjna cena przekonują inwestorów do modeli wind Alfa. Wymiary windy schodowej Alfa pozwalają na szybki montaż urządzenia w domach prywatnych, zakładach opieki zdrowotnej etc.

Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA i STRATOS - tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

Jurajska Fabryka Wind Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Koksowa 6 AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@fabrykawind.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020

Polityka prywatności - RODO - Polityka Bezpieczeństwa (klik)

Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha