Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

windy schodowe

Winda dla niepełnosprawnych od Platformy-przyschodowe.pl

Dla wielu z nas winda jest tylko alternatywą dla schodów. Ci z nas, którzy dbają o zdrowy styl życia i poszukują możliwości zażywania ruchu w każdej sytuacji, mimo że mogą na swoje piąte czy dziesiąte piętro wjechać windą, zarzucają to, wybierając do tego celu schody. Inni korzystają ze schodów tylko w wyniku konieczności, czyli mówiąc wprost: kiedy winda jest zepsuta. Mają wówczas nierzadko przykry sprawdzian swojej sprawności fizycznej. Równie interesujące jest to, w jaki sposób wykorzystujemy schody ruchome. Dla jednych stanowią one okazję do chwilowego odpoczynku: stają oni na stopniu i cierpliwie czekają, aż zostaną dowiezieni na górę lub dół. Inni przyspieszają podróż na inny poziom, pokonując wysokość nie tylko mocą maszyny, ale też siłą własnych mięśni, traktując schody ruchome, tak jak zwykłe. Są jednak takie osoby, dla których korzystanie ze schodów w ogóle nie wchodzi w grę i potrzebują innych rozwiązań, by móc przedostawać się na różne poziomy przestrzeni.

Winda dla niepełnosprawnych - cena, wymiary i informacje o dofinansowaniu

Osoby niepełnosprawne często nie są w stanie pokonać schodów, zwłaszcza jeśli poruszają się na wózkach inwalidzkich to nie ma o tym mowy. W takich wypadkach potrzebna jest zewnętrzna winda dla niepełnosprawnych jednak wystarczy przejść się ze szczególną uwagą po jakimkolwiek mieście, by prędko dostrzec, że na szeroką skalę potrzeby osób niepełnosprawnych są... zaniedbywane. W wielu miastach o natężonym ruchu ulicznym, zamiast przejść dla pieszych zbudowane zostały przejścia podziemne. To bezpieczne dla uczestników ruchu drogowego rozwiązanie, ale kompletnie nieprzemyślane pod kątem osób niepełnosprawnych. Przejścia podziemne, do którego „dołączona” byłaby winda dla niepełnosprawnych stanowią znikomy procent. Nie mówiąc zresztą o innych umiejscowieniach schodów, dla których nie ma żadnych alternatyw dla osób, które nie są w stanie ich pokonać. Tak wygląda rzeczywistość wielu dworców kolejowych, gdzie niepełnosprawni nie mają możliwości skorzystania z przejść podziemnych do peronów, ponieważ nie są one wyposażone w żadne sensowne rozwiązania, zaś przejazd przejściem przez tory jest zabroniony i grozi mandatem.

windy schodoweNa szczęście ten stan rzeczy powoli się zmienia i zarządcy coraz większej liczby miejsc otwierają oczy na potrzeby osób niepełnosprawnych, starając się ułatwić im funkcjonowanie w przestrzeni publicznej. Windy dla niepełnosprawnych to nieocenione rozwiązanie, ponieważ tylko ona umożliwia osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim pokonanie schodów samodzielnie. Stosowane są już standardowo w miejscach takich jak przychodnie zdrowia, szpitale, hospicja, czy domy opieki społecznej, ale wciąż brakuje ich w przestrzeniach, w których toczy się codzienne życie. Ich montowanie powinno być standardem wszędzie tam, gdzie aktualnie osoba niepełnosprawna nie ma możliwości skorzystania z istniejącej infrastruktury, ponieważ obecna sytuacja w wielu miejscach zwyczajnie wyłącza niepełnosprawnych z funkcjonowania w przestrzeni publicznej.

Korzystanie z wind dla niepełnosprawnych

Windy dostarczone przez operatora strony Platformy-Przyschodowe.pl są urządzeniami dobieranymi według induwidualnych cech danego obiektu, a w szczególności specyficznych warunków budowlanych klatki schodowej. W zależności od kąta stromizny schodów, nachylenia oraz dostępnej przestrzeni możliwe jest poprowadzenie mechanizmu windy po poręczy schodowej lub na ścianie. Pierwsze z rozwiązań umożliwia poprowadzenie windy dla niepełnosprawnych po wszystkich kondygnacjach bez konieczności przesiadek i montowania kolejnych wind, platform czy krzesełem pomiędzy kolejnymi kondygnacjami.

Korzystanie z tego urządzenia jest zdecydowanie łatwiejsze niż wiele osób się obawia. Wzbudzanie urządzenia i jego sterowanie możliwe jest dzięki posiadaniu klucza startowego, a sam transport osoby niepełnosprawnej jest bezpieczny i stabilny.

Montaż windy dla niepełnosprawnych obejmuje zarówno przygotowanie urządzenia, jak też konstrukcji obiektu, oraz przeszkolenie osób które będą obsługiwać urządzenie.

Najważniejsze cechy wind przeznaczonych dla niepełnosprawnych

  • Bezpieczeństwo i komfort poruszania się po budynku wielokondygnacyjnym
  • Niskie koszty dzięki dofinansowaniu z funduszu PFRON
  • Łatwa obsługa urządzenia
  • Gwarancja wieloletniej, bezawaryjnej pracy windy dla niepełnosprawnych
Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA i STRATOS - tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

Jurajska Fabryka Wind Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Koksowa 6 AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@fabrykawind.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020

Polityka prywatności - RODO - Polityka Bezpieczeństwa (klik)

Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha