Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

windy schodowePotrzeby osób niepełnosprawnych, mimo że w ostatnich latach zaczęły być wreszcie zauważalne, wciąż wydają się być lekceważone. Jak pokazują liczne raporty i reportaże, pomimo dostosowywania infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych, w dalszym ciągu niepełnosprawni, zwłaszcza ci poruszający się na wózkach inwalidzkich, mają trudności w swobodnym i samodzielnym poruszaniu się w wielu miejscach. Jakie miejsca powinny być przede wszystkim dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych? Przede wszystkim te, z których korzysta się każdego dnia. Tak więc szpitale, przychodnie zdrowia, gabinety lekarskie, urzędy – one znajdują się na pierwszym miejscu listy. Dalej są autobusy, tramwaje i pociągi oraz cała infrastruktura przystankowa i dworcowa. Zwłaszcza dworce kolejowe powinny być wyposażone w platformy przyschodowe, ponieważ w obliczu zakazu przechodzenia na perony przez tory, jedyną możliwością dotarcia do miejsca odjazdu pociągu jest przejście przejściem podziemnym lub nadziemnym.

Bez platformy przyschodowej dostanie się osoby niepełnosprawnej na peron jest właściwie niemożliwe, dlatego tak ważne jest, by dworce kolejowe były dostosowywane do osób niepełnosprawnych. Tak jest na najważniejszych dworcach kolejowych w Polsce, jednak osoby niepełnosprawne nie korzystają jedynie z najważniejszych dworców, co powinno być wskazówką dla właścicieli dworców w innych miejscowościach, by zadbali o to, aby niepełnosprawni mogli z nich bez problemu korzystać. Platformy przyschodowe powinny również obowiązkowo zostać zamontowane w przejściach podziemnych, które nie są wyposażone w windy. Pół biedy jeżeli przejście podziemne jest tylko alternatywą dla przejścia dla pieszych znajdującego się nieopodal, ale bardzo często alternatywy nie ma i na drugą stronę ulicy można dostać się tylko i wyłącznie pokonując przejście podziemne. Jeśli nie jest ono wyposażone w platformę przyschodową albo w windę, tym samym zamyka się osobie niepełnosprawnej możliwość swobodnego poruszania się ulicami miasta, a co za tym idzie – docierania z jednego punktu do drugiego.

windy schodoweWreszcie, do potrzeb osób niepełnosprawnych powinny być dostosowane przestrzenie handlowe. O ile w galeriach handlowych osoby niepełnosprawne raczej nie mają większych trudności z poruszaniem się i robieniem zakupów – podłogi są płaskie, bez progów, są windy, którymi można poruszać się między piętrami, o tyle inaczej sprawa ma się w mniejszych sklepach. Nie każdy ma w swoim pobliżu hipermarket, a zrobienie prostych zakupów w pobliżu miejsca zamieszkania, często okazuje się niemożliwe przede wszystkim dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Oczywiście, platformy przyschodowe to jedno i jest to rozwiązanie bardzo potrzebne wszędzie tam, gdzie są schody i brak dla nich alternatywy. Na co dzień jednak musimy pamiętać o tym, że nie tylko schody są przeszkodą dla niepełnosprawnego. Może nią być nawet zbyt wysoki chodnik.

Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA i STRATOS - tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

Jurajska Fabryka Wind Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Koksowa 6 AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@fabrykawind.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020

Polityka prywatności - RODO - Polityka Bezpieczeństwa (klik)

Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha