Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

windy schodowe

Windy dla niepełnosprawnych osób pomagają w codziennym życiu

Jeszcze do niedawna niepełnosprawność była jak wyrok. O osobach niepełnosprawnych w ogóle się nie mówiło i w ogóle się ich nie widziało – siedziały zamknięte w swoich domach, niczym w więzieniach. Dopiero stosunkowo niedawno niepełnosprawni zaczęli wychodzić z domów i uczestniczyć w codziennym życiu, do czego zaczęto zachęcać ich z wielu stron. Pracodawcy otworzyli się na osoby niepełnosprawne, przygotowując dla nich stanowiska pracy, a miejsca pracy, uczelnie i galerie handlowe zaczęły być wyposażane w windy dla niepełnosprawnych i inne rozwiązania, mające ułatwiać poruszanie się po nich osobom niepełnosprawnym, w tym poruszających się na wózkach inwalidzkich. Dzięki temu osoby niepełnosprawne wyszły z ukrycia, do którego zepchnęło je społeczeństwo, stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia codziennego, publicznego, a pojawiając się w przestrzeni publicznej przestały zwracać na siebie uwagę innych, ponieważ nikogo już nie dziwi widok osoby poruszającej się o kulach czy na wózku inwalidzkim.

Windy dla niepełnosprawnych są coraz popularniejsze

Niemniej jednak wciąż jest przed nami ogromna praca do wykonania, ponieważ infrastruktura jest w dalszym ciągu dramatycznie niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie wystarczy dostosowywanie budynków do potrzeb niepełnosprawnych i wyposażanie ich w windy dla niepełnosprawnych kiedy osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich nie mają możliwości dostać się do tych budynków, ponieważ uniemożliwiają im to chociażby wysokie krawężniki chodników. Najważniejszą sprawą, o której zdajemy się często zapominać, nie jest wcale zmiana infrastruktury, obniżanie chodników, niwelowanie progów i montowanie wind czy platform umożliwiających pokonanie pięter. To oczywiście ważne i w oczywisty sposób potrzebny, ale najlepszym kluczem do prawdziwych zmian jest zmiana sposobu myślenia.

Uwzględnianie potrzeb niepełnosprawnych powinno być priorytetem przy projektowaniu budynków

windy schodoweJeśli projektując budynek, architekt i wykonawcy projektu posłużą się wyobraźnią i uwzględnia potrzeby osób niepełnosprawnych, powstanie budynek, w którym osoba poruszające się na wózku inwalidzkim nie będzie potrzebowała niczyjej pomocy, by dostać się z punktu A do punktu B. O ile jednak budynki coraz częściej pokazują, że o specyficznych potrzebach niepełnosprawnych myśli się poważnie, o tyle największe braki wykazują nasze ulice. Jeśli już budujemy przejścia podziemne, wystarczy wyposażyć je w windy dla niepełnosprawnych. Tymczasem rozwiązań takich często jest w ogóle brak, a nierzadko zdarza się również tak, że windy czy platformy, owszem, są, jednak nie działają lub nie ma osoby, która je obsługuje. W ten sposób stają się bezużyteczne i są jedynie przykładem na bezmyślne wydawanie pieniędzy oraz – co gorsze – jawną kpinę z potrzeb osób niepełnosprawnych. Jak pokazuje przykład wielu polskich miast, o ile coraz częściej budynki użyteczności publicznej wyposaża się w windy dla niepełnosprawnych, o tyle ulice pozostawiają wiele do życzenia. Nierzadko również pomimo zamontowania w budynku windy, jest on zaprojektowany tak, że osoba na wózku i tak nie może się po nim swobodnie poruszać.

Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA i STRATOS - tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

Jurajska Fabryka Wind Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Koksowa 6 AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@fabrykawind.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020

Polityka prywatności - RODO - Polityka Bezpieczeństwa (klik)

Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha