Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

windy schodowe

Platforma dla osób niepełnosprawnych

Dostosowanie obiektu budowlanego pod potrzeby osób niepełnosprawnych jest jedną z częściej stosowanych usług instalacyjnych w zakresie dźwigów osobowych, oraz dostosowania budynków pod potrzeby osób poruszających się na wózkach dla niepełnosprawnych. Urządzenia oparte o platformę transportową dla osób niepełnosprawnych pomagają niedużym kosztem zapewnić udogodnienia dla użytkowników w obiekcie pozbawionym dźwigu osobowego.

Budowa platformy i jej dostosowanie do klatki schodowej

W zależności od przeznaczenia platformy dla osób niepełnosprawnych można montować w obiektach mieszkalnych oraz budynkach użyteczności publicznych oraz na placach, dworcach, ciągach komunikacyjnach w miastach. Stosowane tu kontrukcje urządzenia przystosowane są do pracy na zewnątrz obiektu. Budynki, do których wejście oddzielone jest od chodnika schodami mogą stosować platformę umożliwiając osobom niepełnosprawnym bezpieczne wejście do budynku. Platformy wewnętrzne posiadają zwykle podobną konstrukcję a nawet napędy, jednak są inaczej uszczelnione – nie są narażone na działanie warunków atmosferycznych.

Budowa typowej platformy związana jest z jej torem jazdy – w niektórych przypadkach ponośniki zastosowane w platformie muszą pokonać schody kręte lub przenieść osobę na wózku w torze prostym.

Konstrukcja platformy powinna zawierać:

  • Zabezpieczenia przed niekontrolowanym zatrzymaniem platformy
  • Podjazd na platformę, często z pochylanym ku górze krańcem, który podczas przejazdu stanowi barierę
  • Barierki zabezpieczające dostosowane do wysokości wózka inwalidzkiego
  • Czujniki kontrolujące niekontrolowany zjazd urządzenia czy też osoby niepełnosprawnej z samej platformy

Przy projektowaniu toru szyny prowadzącej, oraz doborze modelu platformy dla osób niepełnosprawnych inżynierowie biorą pod uwagę specyficzne warunki jakie panują w miejscu instalacji pod platformę – są to dostępna szerokość w miejscu podjazdu i zjazdu z urządzenia, możliwość swobodnego poruszania się na zakrętach, w tym miejsce dla pieszych chodzących po schodach.

Gdzie można zastosować platformę?

Platforma dla osób niepełnosprawnych to urządzenie które jest wyjątkowo popularnym narzędziem do niwelowania barier architektonicznych. Za jej zastosowaniem przemawia stosunkowo niska cena platformy w porównaniu do kosztów budowy windy osobowej w budynku lub przebudowy obiektu w sposób umożliwiający zainstalowanie pochyli. Platformy stosuje się często w budynkach użyteczności publicznej – szczczególnie w niskich budynkach służby zdrowia, domach opieki, ośrodkach pomocy społecznej – są to miejsca, z których osoby niepełnosprawne korzystają często. Również budynki użyteczności publicznej, oraz obiekty rekreacyjne często dostosowują korytarze komunikacyjne, wejścia, klatki schodowe pod potrzeby osób niepełnosprawnych. Platforma dla niepełnosprawnych umożliwia ograniczenie kosztów przebudowy obiektu, a jej konstrukcja dopasowana do charakteru miejsca nie jest uciążliwa dla innych użytkowników budynku.

 

Platforma dla osób niepełnosprawnych może mieć zastosowany najazd boczny, jeżeli tylko z boku jest odpowiednia ilość miejsca, by na nią wjechać wózkiem – takie rozwiązanie jest bardzo często stosowane w platformach montowanych w domach prywatnych, w których wcześniej nie zakładano konieczności wprowadzenia rozwiązań ułatwiających funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym.

Bezpieczeństwo korzystania z platformy dla osób niepełnosprawnych zapewnia jej solidna konstrukcja, miarowy ruch o odpowiedniej prędkości, stabilność, a także blokada najazdów uniemożliwiająca przypadkowe zjechanie wózka z platformy w trakcie jej ruchu, i dodatkowo, barierki. Z kolei niezależność i samodzielność osobie niepełnosprawnej zapewnia pełne zautomatyzowanie platformy, dzięki któremu za pomocą kilku guzików na panelu osoba niepełnosprawna może bezpiecznie rozłożyć platformę, wjechać na nią i ją zabezpieczyć oraz zmienić za jej pomocą kondygnację domu, na której się znajduje. Bez wątpienia platforma jest rozwiązaniem, które w znakomity sposób ułatwia życie osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom, zaś sprawdza się wszędzie tam, gdzie montaż windy jest niemożliwy, czy to z przyczyn technicznych, czy też finansowych.

 

Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA i STRATOS - tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

Jurajska Fabryka Wind Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Koksowa 6 AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@fabrykawind.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020

Polityka prywatności - RODO - Polityka Bezpieczeństwa (klik)

Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha