Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

windy schodowe

Schodołazy

Dopóki nasze ciało ma pełną sprawność, dopóty nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele przeszkód w postaci barier architektonicznych napotykają na swoich drogach każdego dnia ci, którzy są w jakimś stopniu niepełnosprawni. Kiedy mówimy już o potrzebach osób niepełnosprawnych i dostosowywaniu do nich przestrzeni publicznej, często skupiamy się głównie na osobach poruszających się na wózkach inwalidzkich – słusznie, ponieważ zwykle to one mają największe problemy z pokonywaniem licznych barier architektonicznych. Należy jednak pamiętać również o tych, którzy co prawda nie poruszają się na wózkach, ale ich sprawność również jest ograniczona, potrzebują nierzadko kul lub balkoników, by móc się poruszać, a stopnie czy schody mogą stanowić dla nich niebagatelny problem. Nie dochodziłoby wówczas do absurdów, gdzie osobie poruszającej się o kulach odmawia się wysunięcia platformy ułatwiającej niepełnosprawnym dostanie się do autobusu czy pociągu, motywując to tym, że platforma taka jest przeznaczona dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Schodołazy - modele gąsienicowe i kroczące

Abstrahując jednak od absurdów życia codziennego, często nasze domy nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a największą barierą stają się schody. Rozwiązaniem na ten problem są schodołazy. Oczywiście idealną sytuacją jest taka, w której osoba poruszająca się na wózku może skorzystać z windy z automatycznie otwieranymi drzwiami – wówczas nie potrzebuje ona niczyjej pomocy, by pokonać kilka pięter. Nie zawsze jednak konstrukcja budynku umożliwia zamontowanie w jego wnętrzu windy, jeśli zaś mowa o domach prywatnych, rzadko kiedy są na to fundusze. Schodołazy zaś to urządzenia o wiele lepiej dostępne pod kątem kosztów (zwłaszcza, że niekiedy istnieje możliwość ich wypożyczenia, co jest wygodną osób zwłaszcza dla osób o czasowo ograniczonej sprawności). Rodzaje schodołazów przystosowane są do sposobu poruszania się:

Wykorzystanie schodołazu w praktyce

windy schodoweOprócz tego konstrukcja architektoniczna budynku ma minimalne znaczenie w kwestii możliwości stosowania tego urządzenia – jedyną barierą mogą być zbyt wąskie schody. Schodołazy są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, jak i tych, które mają ograniczoną sprawność ruchową w mniejszym stopniu i poruszają się na przykład o kulach. Generalnie jest to rozwiązanie dla wszystkich osób, którym wejście lub zejście po schodach sprawia trudność lub jest wręcz niemożliwością. Korzystanie ze schodołazów jest w stu procentach bezpieczne, konstrukcja tego urządzenia jest przemyślana i solidna, tak więc nie należy się obawiać niczego z jego strony. Te urządzenia są zresztą coraz częściej wykorzystywane na szeroką skalę nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale również w domach prywatnych, co zdecydowanie potwierdza, że są one rozwiązaniem skutecznym, wygodnym i bezpiecznym – w przeciwnym razie nie cieszyłyby się takim zainteresowaniem.

Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA i STRATOS - tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

Jurajska Fabryka Wind Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Koksowa 6 AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@fabrykawind.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020

Polityka prywatności - RODO - Polityka Bezpieczeństwa (klik)

Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha