Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

windy schodoweMimo, że od pewnego czasu wiele mówi się o dostosowywaniu przestrzeni publicznych do potrzeb osób niepełnosprawnych, doświadczenie pokazuje, że wciąż nie robi się w tym kierunku wszystkiego, co możliwe. Z jednej strony mamy niezamierzone błędy architektoniczne w budynkach, o których nikt ze sprawnych osób nie pomyślał, że dla osoby niepełnosprawnej mogą one stanowić w dalszym ciągu przeszkodę, z drugiej strony te przestrzenie, których nie da się zmienić, niwelując bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych, nie zawsze są wyposażone w specjalne ułatwienia, pozwalające poruszać się tam osobom na wózkach inwalidzkich, a jeśli są, nierzadko dzieje się to w sposób pozbawiony wyobraźni. Wciąż rzadko zdarzają się przy projektowaniu dobre praktyki, jak na przykład proszenie o opinię osób niepełnosprawnych i zmiana projektu uwzględniająca krytyczny głos. Nie da się jednak ukryć, że nie zawsze możliwe jest dostosowanie każdego budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Problem często dotyczy budynków mieszkalnych, w których nie ma windy lub jest ona tak umieszczona w konstrukcji budynku, że zatrzymuje się tylko na niektórych piętrach. Konstrukcja budynku postawionego przed laty nierzadko nie umożliwia umieszczenia w nim windy pozwalającej dostać się na wyższe piętra osobom niepełnosprawnym i wówczas koniecznością staje się wdrożenie innych rozwiązań, takich jak schodołaz. Jak sama nazwa wskazuje, schodołazy służą do poruszania się po schodach. Urządzenia te są przeznaczone dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej i mają na celu pomóc im w pokonaniu schodów. Co istotne – schodołaz w zależności od swojej konstrukcji może być świetnym rozwiązaniem dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, umożliwiając jednoczesne sprowadzenie po schodach lub wprowadzenie w górę wózka oraz osoby niepełnosprawnej; jednak schodołazy, które mają siedzisko, są przeznaczone dla osób, które mają trudność z pokonywaniem schodów, ale niekoniecznie poruszają się na wózku.

windy schodoweSchodołazy pomagają w pokonaniu schodów osobom niepełnosprawnym, a ich konstrukcja sprawia, że nie niszczą one powierzchni oraz są bardzo solidne. Bezpieczeństwo oraz wytrzymałość sprawiają, że schodołaz jest urządzeniem stosowanym na szeroką skalę w domach prywatnych, a także wszelkich obiektach użytku publicznego. Rozmaite modele schodołazów, różniące się konstrukcją, dają szeroki wybór, pozwalający dostosować urządzenie wprost do potrzeb konkretnej osoby. Z zakupem schodołazu nie ma żadnych problemów, ponieważ są one dobrze dostępne, w wielu punktach oferowany jest także ich wynajem, co jest dużym udogodnieniem dla wszystkich tych, którzy potrzebują takiego rozwiązania wyłącznie na pewien czas, a nie na stałe. Wygoda w stosowaniu tego urządzenia oraz bezpieczeństwo, jakie gwarantuje, sprawiają, że rozwiązanie to jest coraz chętniej wybierane.

Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA
- tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Strażacka 33
42-263 Wrzosowa (k. Częstochowy)
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020
Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha