Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

W naszej codzienności, przy każdym budynku trafiamy na schody – zewnętrzne wejściowe lub wewnątrz na klatce schodowej. Dzięki nim dostajemy się na wyższe kondygnacje do swoich mieszkań w blokach, do odpowiednich wydziałów w budynkach administracji publicznej,  do gabinetów lekarskich w przychodniach i swobodnie poruszamy na obiektach sportowych, kulturalnych. Schody napotykamy w przejściach podziemnych na dworcach kolejowych, pod skrzyżowaniami w dużych aglomeracjach miejskich i przy kładkach biegnących nad ruchliwymi drogami. Przykłady można mnożyć więc nie ulega wątpliwościom, że schody są najistotniejszym elementem budynków i konstrukcji w komunikacji pionowej. Dla osób zdrowych pokonywanie schodów nie stanowi problemu a jedynie zadyszkę. Jednak dla sporej większości społeczeństwa schody stanowią barierę nie do pokonania bez pomocy z zewnątrz. Wsparciem tym może być druga osoba lub specjalnie zaprojektowane urządzenie dźwigowe do samodzielnej obsługi przez potrzebującego.

Platforma przyschodowa rozwiązaniem dla potrzebujących transportu schodowego

Podstawowym rozwiązaniem dla zapewnienia komunikacji pionowej w budynkach jest winda pionowa. Umożliwia transport między kondygnacjami dużej liczbie osób w szybki sposób. Niestety, większość budynków i bloków mieszkalnych przy starym budownictwie (głównie czteropiętrowe), nie posiadają  windy pionowej a co gorsza możliwości postawienia takiej windy z prostych względów braku miejsca. Zdrowe osoby muszą pokonywać codzienną wędrówkę po schodach pieszo ale co w przypadku osób niepełnosprawnych i tych na wózkach inwalidzkich? W tej sytuacji z pomocą przychodzą nam „wędrujące podesty po schodach” – platformy schodowe.

Platforma przyschodowa jako alternatywa dla windy

Platformy przyschodowe dla niepełnosprawnych to proste urządzenia dźwigowe, które stanowią doskonałą alternatywę dla wind pionowych. W przeciwieństwie do windy, platforma przyschodowa nie potrzebuje wydzielonego miejsca ponieważ instalujemy ją na istniejących schodach. Montaż nie wymaga więc przeprowadzania prac architektoniczno-budowlanych a jedynie doprowadzenia dedykowanej instalacji elektrycznej dla zasilania urządzenia wyposażonego w silnik elektryczny. Kolejną zaletą platform jest ich elastyczność w kwestiach projektowania toru jezdnego – szyny po której jeździ rozłożony podest. Tor jezdny platformy schodowej jest zawsze projektowany indywidualnie, na podstawie pomiarów klatki schodowej. W ten sposób planowana droga jazdy platformy może obejmować kilka kondygnacji z licznymi zakrętami i wygięciami na spocznikach.

Oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy dzięki instalacji platformy przyschodowej

Na rynku urządzeń dźwigowych istnieją już od dwudziestego wieku i można spotkać się z nimi na całym świecie np. przy Uniwersytecie Oxford w Anglii, w budynku Parlamentu Katalońskiego w Barcelonie, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. szerokie możliwości dowolnej personalizacji w zakresie wyboru koloru malowania, wykonania szyny i podestu oraz wyposażenia dodatkowego w rozkładane krzesełko sprawiają, że platformy przyschodowe stają się niczym kameleon dla otoczenia wtapiając się nie i na odwrót, podnosząc prestiż budynków przy których służą potrzebującym. Gdy urządzenie nie jest w użyciu, stoi dyskretnie złożone w miejscu postoju tak, aby nie zastawiać przejścia innym. Cena platformy schodowej w porównaniu do tradycyjnej windy pionowej jest zdecydowanie niższa i pozwala na szybsze zebranie środków i likwidację barier architektonicznych dla instytucji i prywatnych inwestorów. Pamiętajmy że nie są to produkty z półki, z gotowym cennikiem a urządzenia kalkulowane zawsze indywidualnie w oparciu o osobliwości schodów i miejsca przeznaczenia oraz indywidualnych wymagań stawianych dla funkcjonalności platformy schdowej.  


windy schodowe

Platforma przyschodowa zainstalowana w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Urządzenie  wykonane na życzenie
Zamawiającego w specjalnym, złotym malowaniu szyny, podestu i słupków zakończonych detalem.
Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA i STRATOS - tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

Jurajska Fabryka Wind Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Koksowa 6 AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@fabrykawind.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020

Polityka prywatności - RODO - Polityka Bezpieczeństwa (klik)

Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha