Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

windy schodoweDopiero w ostatnich latach zaczęto mówić o potrzebie dostosowywania przestrzeni publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wcześniej niby wiedziano, że wiele miejsc jest dla niepełnosprawnych zamkniętych właśnie z powodu barier architektonicznych, jednak właściwie nic z tym nie robiono. Dopiero, kiedy otworzono się na osoby niepełnosprawne, niejako zachęcając je do opuszczenia domów i uczestnictwa w życiu społecznym, zaczęto tworzyć dla nich miejsca pracy i inicjować różne działania, koniecznością stało się dostosowywanie przestrzeni publicznej pod kątem architektonicznym do potrzeb osób niepełnosprawnym, tak, by osoby te mogły rzeczywiście uczestniczyć w życiu społecznym i – co ważne – robić to samodzielnie, zachowując możliwie największą niezależność i nie będąc nieustannie zdanymi na pomoc osób trzecich.

Na początek zajęto się największą przeszkodą, jaką niewątpliwie są schody. Jeśli nie ma dla nich żadnej alternatywy, dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim są właściwie nie do pokonania (na pewno nie samodzielnie, zaś do pomocy trzeba by było co najmniej dwóch silnych osób), zaś dla osób z ograniczoną sprawnością, jednak nie poruszających się na wózku, mogą również być nie do przejścia lub pokonanie ich zajęłoby sporo czasu i wyczerpało całe zapasy energii. Najlepszą alternatywą dla schodów jest winda, jednak nie wszędzie jest możliwość jej zamontowania. Dlatego też w wielu miejscach poradzono sobie inaczej i transport między poziomami osobom niepełnosprawnym zapewnia platforma schodowa. To rozwiązanie, będące alternatywą zarazem dla schodów i dla windy, ma swoje wady i zalety. Zaczynając od zalet, bo tych jest więcej: przede wszystkim umożliwia niepełnosprawnym szybkie, bezpieczne i samodzielne pokonanie schodów (o ile platforma jest rozkładana automatycznie – w przeciwnym razie konieczna będzie pomoc kogoś, kto ją rozłoży). Po drugie, może być stosowana właściwie wszędzie, gdzie są schody, a nie ma alternatywnej dla nich windy.

windy schodowePlatforma schodowa wymaga jedynie odpowiedniej szerokości schodów i nie można jej zastosować tylko wtedy, gdy są one zbyt wąskie. Nie jest natomiast przeszkodą brak odpowiedniej ilości miejsca na dole do parkowania, ponieważ można to rozwiązać w inny sposób. Wreszcie, platforma schodowa ma udźwig zapewniający transport każdemu niepełnosprawnemu. Standardowy udźwig platform wynosi 225 kilogramów, jednak może zostać zwiększony, jeśli istnieje taka potrzeba. Na koniec, z zalet warto wymienić jeszcze raz bezpieczeństwo oraz solidność konstrukcji platformy. Jeśli chodzi zaś o wady platformy schodowej, można właściwie wskazać tylko jedną, która nie wynika zresztą z niej samej. W niektórych przypadkach, gdzie platformy są obsługiwane przez pracownika budynku, w którym są umieszczone, odmawia się skorzystania z nich osobom niepełnosprawnym, które jednak nie poruszają się na wózku. Nie jest to jednak kwestia wynikająca z samej konstrukcji, ale z braku uwrażliwienia ludzi na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA i STRATOS - tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Strażacka 33
42-263 Wrzosowa (k. Częstochowy)
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020

Polityka prywatności - RODO - Polityka Bezpieczeństwa (klik)

Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha