Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

platforma dla niepełnosprawnychWprowadzenie w infrastrukturę rozwiązań, które ułatwiłyby poruszanie się osobom niepełnosprawnym, zlikwidowały bariery architektoniczne oraz zapewniły osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich większą niezależność i umożliwiły samodzielność, w gruncie rzeczy nie jest niczym trudnym, jednak jak pokazują codzienne przykłady, pozornie proste rzeczy wcale nie są takie proste, jakimi mogłyby się wydawać. Najpoważniejszą barierą architektoniczną dla osób niepełnosprawnych są schody. Powód jest prosty: gdy ktoś ma obniżoną sprawność, porusza się o lasce, kulach, czy balkoniku, wejście na schody pozbawi go sporego zapasu sił oraz zabierze dużą ilość czasu. Zaś jeśli mówimy o osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, może ona pokonać schody wyłącznie z czyjąś pomocą i co więcej – musi to być pomóc co najmniej dwójki silnych ludzi, którzy będą w stanie wnieść lub znieść po schodach osobę niepełnosprawną razem z jej wózkiem. Dodatkowo nie jest to szczególnie bezpieczne, ponieważ wystarczy jeden nieuważny ruch lub spadek siły i poważny wypadek gotowy.

Oczywiście najlepszą alternatywą dla schodów jest winda, jednak jej montaż jest kosztowny, a poza tym nie zawsze jest to możliwe od strony architektonicznej. Dlatego też świetnym rozwiązaniem, a wciąż zbyt rzadko stosowanym, jest platforma dla niepełnosprawnych, która porusza się wzdłuż schodów, stanowiąc solidny, bezpieczny i pewny środek transportu dla osób niepełnosprawnych, oraz umożliwiając im pełną samodzielność i szybkość w przemieszczeniu się z jednego poziomu na drugi. Platforma dla niepełnosprawnych może być zamontowana zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, wobec czego jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla budynków użyteczności publicznej i mieszkalnych, ale również dla infrastruktury drogowej, na przykład przejść podziemnych lub nadziemnych. Oczywiście, jeśli platforma taka ma działać na zewnątrz, jest odpowiednio zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi.

windy schodoweJedynym wymogiem dla takiej platformy jest odpowiednia szerokość schodów, umożliwiająca platformie swobodny ruch w górę i dół, wzdłuż schodów. Platforma dla niepełnosprawnych jest wyposażona w pochylnie umożliwiające osobie niepełnosprawnej samodzielny wjazd i zjazd z niej, natomiast na czas przewozu są one blokowane tak, że nie ma możliwości przypadkowego zjechania z platformy wózkiem w czasie jej ruchu. Dodatkowo pasażer platformy jest zabezpieczony barierką. Platformy takie są proste w obsłudze i osoba niepełnosprawna może obsłużyć je samodzielnie, jeśli tylko na parkingu na dole są one rozkładane automatycznie, a nie siłą ludzką. Solidna konstrukcja zapewnia długą bezawaryjną pracę oraz – co najważniejsze – pełne bezpieczeństwo transportowanych osób. Jeżeli zatem nie ma możliwości zamontowania windy, zastosowanie platformy dla niepełnosprawnych będzie doskonałym rozwiązaniem, pozwalającym osobom niepełnosprawnym na bezproblemowe korzystanie z wielopoziomowych budynków czy infrastruktur.

Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA
- tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Strażacka 33
42-263 Wrzosowa (k. Częstochowy)
tel./fax: +48 343140310, biuro@liftplus.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020
Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha