Zadzwoń teraz: 
+48 34 314 03 10
801 90 00 88
A A A Kontrast:
A++ A+ A Czcionka:

Mówiąc o likwidacji barier architektonicznych na klatkach schodowych możemy wziąć pod uwagę kilka rozwiązań. Najprostsze z nich to wykorzystanie szyn najazdowych, które dobrze sprawdzają się na 2-3 stopniach, są składane i można przewozić je w bagażniku samochodowym. Niestety, w przypadku biegu schodowego z większą ilością stopni rośnie kąt nachylenia a stosowanie szyn staje się nieefektywne i bardzo niebezpieczne.


W tej sytuacji  dobieramy rozwiązanie opierające się na platformie przyschodowej, którą montujemy na stałe za pomocą torowiska zaprojektowanego w oparciu o pomiar biegu schodowego. Platformy schodowe popularność zawdzięczają przede wszystkim niewielkim wymaganiom co do przestrzeni montażowej. To sprytne i kompaktowe urządzenia dźwigowe, które możemy dowolnie modyfikować w celu przezwyciężenia bariery architektonicznej związanej z osobliwością danego biegu schodowego. W przestrzeni publicznej częściej spotkacie Państwo platformy z torem prostym, ze względu na szybki i niewymagający montaż bez konieczności przeprowadzania prac budowlano-architektonicznych.


Najważniejszym wymiarem dla projektujących platformy przyschodowe jest przestrzeń przed schodami - to właśnie na dolnym przystanku platforma będzie rozkładać swój podest, umożliwiając wjazd osobom na wózkach. Również w tym miejscu będzie stać nieużywana platforma ze złożonym podestem.

windy schodowe
Przykład z montażu: ze względu na łagodny kąt nachylenia biegu schodowego, prowadnica platformy wyjeżdżała głębiej na spoczniku za ostatnim stopniem.

windy schodowe
Aby uniknąć kolizji ze ścianą, zastosowaliśmy podest ze ściętą rampą tylną i najazdem bocznym.


Ile wynosi minimalna głębokość przestrzeni przed schodami żeby móc zainstalować platformę przyschodową? Nasi inżynierowie sprzedaży odpowiedzą, że wymiar ten uzależniony będzie od ilości stopni schodowych, kąta nachylenia biegu schodowego oraz wymiaru podestu samej platformy. Większość pytających uzna to za odpowiedź wymijającą. Jednak żeby nie zostawiać Państwa bez informacji potrzebnej by oszacować możliwości montażu w swoim miejscu informujemy, że przy jednej z inwestycji udało nam się zmieścić urządzenie mając do dyspozycji jedynie ~1,25m wolnej przestrzeni przed schodami

Platformy przyschodowe DELTA
- tor prosty

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze prostym pokonują różnicę jednego biegu schodowego. Platformy przyschodowe "parkują" na wprost schodów.Więcej

Platformy przyschodowe OMEGA i STRATOS - tor krzywoliniowy

windy schodowe

Platformy schodowe dla niepełnosprawnych po torze krzywoliniowym mają zastosowanie przy schodach wielobiegowych lub schodach prostych z półpiętrami. Tor jazdy może mieć dowolny kąt wygięcia szyny - 90°, 180° lub niestandardowy.Więcej

Kontakt

Jurajska Fabryka Wind Kaczmarczyk Spółka Jawna
ul. Koksowa 6 AB
42-202 Częstochowa
tel./fax: +48 343140310, biuro@fabrykawind.pl

  • NIP: 5732847661
  • KRS: 0000490001
  • REGON: 243435020

Polityka prywatności - RODO - Polityka Bezpieczeństwa (klik)

Zapytanie

Prosimy o wypełnienie formularza- zadanie pytania... Odpowiemy niezwłocznie!!!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich d...Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przygotowania oferty, złożenia zamówienia, otrzymania informacji przez LIFT PLUS PL Kaczmarczyk Spółka Jawna z siedzibą we Wrzosowej, przy ul. Strażacka 33, NIP 5732847661, REGON: 243435020, KRS: 0000490001 na podstawie art. 6-7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałem poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili.
Captcha